Alpské lyžování ve Val di Fiemme

Val di Fiemme je moderní a mezi sjezdaři z České republiky velmi populární lyžařské středisko. Nabízí hned několik lyžařských areálů pro perfektní lyžování. K těm nejznámějším určitě patří Ski Center Latemar. Tento skiareál je dostupný lanovkou z městeček Predazzo a Obereggen a osady Pampeago. Dalším oblíbeným lyžařským areálem je Alpe Cermis. Jeho sjezdovky se vinou po svazích stejnojmenné hory přímo nad městečkem Cavalese. Dalšími skiareály je pak Passo Lavazé – Oclini, Alpe Lusia a Passo Rolle.

Údolí Val di Fiemme bývá někdy nazýváno bránou Dolomit. Svým návštěvníkům nabízí dostatek sluníčka během celého roku, široké a prostorné sjezdovky s celkovou délkou přesahující 100 kilometrů a supermoderní vleky a lanovky s dostatečnou přepravní kapacitou. Veškeré služby jsou tady za příznivé ceny a návštěvníci oblasti mohou ochutnat jedinečné kulinářské dobroty.

Zkušení lyžaři si mohou ve Val di Fiemme užít nejobtížnější černé sjezdovky jednak v Alpe Cermis. Tady na ně čeká 6 kilometrů dlouhá sjezdovka Olympia. Další možností jsou pak severní svahy jinak slunečného pohodového areálu Alpe Lusia. Na mnoha místech se tady nacházejí dětské koutky, věnované hrám a dovádění na sněhu pro ty nejmenší. Snowboardové parky a funparky sem zase přitahují velký počet mladých návštěvníků, dychtících po adrenalinovém lyžování.

Střediska v údolí Val di Fiemme jsou též rájem vyznavačů bílé stopy. Údolí nabízí hned dvě moderní běžecká centra. První leží u jezera Tesero a je vybaveno nočním osvětlením, druhé se pak nalézá v Lavazé v nadmořské výšce 1.800 metrů.

Informace o zimní dovolené a sjezdovém i běžeckém lyžování v údolí Fleimstal.